Eritellimusmööbel


Kuidas tellida


Võta meiega ühendust!

Saada oma päring aadressile info@woodnokk.com. Kirjelda oma soovi  ja pane kaasa ka visand oma ideest. See ei pea olema tehniliselt korrektne ega ilus, aga sellel peaksid olema mööblieseme ligikaudsed mõõtmed ning erinevate mööbliosade asendid ja kogused (sahtlid, kapiuksed, riiulivahed jne). Samuti kirjuta, mis materjalidest mööblieset soovid (lähemalt loe siit). Kui oled leidnud internetist ideepilte siis saada ka need ning kui soovid tellida mööbli koos paigaldusega, siis ära unusta lisada oma aadressi. Kui tarvis siis konsulteerime objektil ja tutvustame sulle materjalide ning viimistluse näidiseid.

Hinnapakkumine

Vajadusel küsime täpsustavaid küsimusi ning seejärel koostame sulle hinnapakkumise, milles on kirjas kasutatavad materjalid ja furnituur ning projekti hind ja orienteeruv tarneaeg. Palume pakkumisega hoolikalt tuvuda, et vältida hilisemaid arusaamatusi.

Tellimuse kinnitamine

Palume ettemaksuna tasuda 50% mööbli hinnast. Selleks saadame sulle arve, mille tasumine kinnitab tellimuse ning jooksma hakkab pakkumises ära toodud tarneaeg.

Mõõtmine ja joonised

Vajadusel mõõdame objekti üle: mõõtmise ajaks peaks ehitustöö mööbli tulevases asukohas olema valmis ning mõõdistatav ala peaks olema asjadest tühi.
Seejärel koostame sulle detailsed joonised. Selles staadiumis saab teha projektis muudatusi: täpsustada proportsioone ja konstruktsiooni ning soovi korral muuta ka disaini. Kui muudatused mõjutavad projekti hinda, siis koostame uue täpsustatud hinnapakkumise. Vaata joonised tähelepanelikult üle ning vasta meile kirjalikult e-posti teel oma muudatusettepanekute või kinnitusega.

Paigaldus ja üleandmine

Tellimuse valmides võtame sinuga ühendust ning lepime kokku paigalduse või kättetoimetamise aja. Esitame ka teise arve, mis tuleb tasuda hiljemalt toote üleandmise või paigaldamise päeval.
Arvesta, et paigaldus ei pruugi piirduda ühe päevaga ning tööde ajal võib tekkida müra ja tolmu. Peale paigaldust koristame enda järel ära ning vaatame tehtud töö koos üle.


Materjalidest

Täispuit


Kaunis ja kordumatu - täispuidust mööbliesemega tood tükikese loodust enda koju või kontorisse.

Levinumad puuliigid on tamm, saar, kask ja mänd. Täispuidust plaadid ei ole harilikult ühe ainsa puutüve seest lõigatud, vaid on laudadest (ehk lamellidest) kokku liimitud (liimpuit). Nende lamellide laius võib olla erinev, seetõttu loe kindlasti hoolikalt sulle koostatud hinnapakkumist, kus on pakutava materjali lamellide laiusvahemik kirjas. Reeglina on meie tarnijate poolt pakutava liimpuidu lamellide laius 45 kuni 70 mm, aga saame ise valmistada materjali, kus lamellide laius on 100 kuni 200 mm või isegi suurem.

Täispuitu saab materjalina kasutada enamikes mööbliosades.

Plussid:
  • Puidumuster annab mööblile kordumatu karakteri
  • Täispuit on vastupidav: korrektselt valmistatud täispuitmööbel kestab õigesti hooldades mitmeid põlvkondi
  • Sobib mistahes interjööri
  • Kahjustunud kohti saab lihvida ja uuesti viimistleda
Miinused:
  • Kuna puit on hüdroskoopne materjal, mis muutuvates niiskustingimustes paisub ja kahaneb siis tuleb seda mööbli konstrueerimisel arvesse võtta. Näiteks ei soovita me enamikel juhtudel valmistada täispuitplaadist siledaid uksi.
  • Võrreldes teiste materjalidega on täispuit võrdlemisi kallis

Spooniga plaat


Ehtne puit mööbliplaadil - alternatiiv täispuidule kui soovid ehedat puidumustrit, kuid täispuidu kasutamine ei ole majanduslikult või tehniliselt võimalik.

Õhuke kiht puitu (ehk spoon) on liimitud kas puitlaastplaadist või MDF-st sisule. Sõltuvalt spooniribade lõikamise tehnikast võib puidumuster olla kirjum (tangentsiaalne spoon) või tagasihoidlikum (radiaalne spoon). Saadaval erinevate puuliikide ja paksustega.

Kasutame seda materjali peamiselt korpusmööbli uste ja karkasside valmistamiseks. Kuna spoonikiht on üsna õhuke, siis ei sobi see kasutamiseks pindadel, kus on suurem oht täkete ja muude kahjustuste tekkimiseks: näiteks töötasapinnad.

Plussid:
  • Väljanägemistelt nagu täispuit
  • Soodsam kui täispuit
  • Muutuvates niiskustingimustes ei deformeeru
  • Saadaval üsna suures formaadis plaatidena
Miinused:
  • Ei hoia kruvisid nii hästi kui täispuit või vineer
  • Kahjustunud kohti ei saa üldjuhul lihvida, kuna spoonikiht on õhuke

Kasevineer


Tugev, mitmete kasutusaladega materjal.

Vineer on mitmete õhukeste puidukihtide kokkuliimimise teel valmistatud plaat. Kihid paiknevad omavahel risti, mistõttu vineer talub suurt koormust sõltumata plaadi orientatsioonist. Samuti annab kihtide selline paiknemine vineerile iseloomuliku triibulise serva. Materjal on saadaval erineva kvaliteedi ja paksustega alates 4-st kuni 30 millimeetrini.

Kasutame vineeri enamjaolt sahtlibokside ning karkasside valmistamiseks ning kohtades kus materjali tugevus on tähtis (näiteks seinale kinnituvate mööbliesemete konstruktsiooniosad), aga kvaliteetne vineer sobib suurepäraselt mistahes eseme valmistamiseks ning triibulise serva saab kandiga kinni katta.

Plussid:
  • Tugev materjal, mis hoiab väga hästi kruvisid. Seetõttu saab vineerist teha väga vastupidavaid kapikarkasse
  • Kasevineer on hele, seetõttu on seda võimalik hõlpsasti viimistleda väga erinevates toonides
  • Muutuvates niiskustingimustes on kasevineer stabiilsem kui täispuit
Miinused:
  • Triibuline serv ei ole igaühele maitse järgi

Värvitud MDF


Peenetest puidukiududest pressitud plaat on sile ja ühtlase struktuuriga ning seetõttu ideaalne värvimiseks.

Meilt tellitud mööbel on värvitud meie koostööpartneri juures professionaalse maalri poolt. Värvimistööd tehakse pritsiga, mis tähendab, et pind on perfektselt sile ja sellel ei ole rulli ega pintsli jälgi. Värvitud pinda iseloomustab värvitoon ja läikeaste. Värvitooni saad valida näiteks RAL, NCS, Caparol või Tikkurila kataloogidest. Läikeastmeteks on matt, poolmatt, poolläikiv ja läikiv.

Värvitud MDF-i levinumad kasutuskohad on korpusmööbli uksed ja nähtavad küljed. Kuna värvikiht ei ole väga vastupidav kriimustustele. siis ei sobi see materjal kasutamiseks suurema kulumiskoormusega pindadel: näiteks lauaplaadid ja töötasapinnad.

Plussid:
  • Lai valik värvitoone
  • Perfektselt sile pind
  • Muutuvates niiskustingimustes on MDF tunduvalt stabiilsem kui täispuit
Miinused:
  • MDF on võrdlemisi raske materjal
  • Värvitud pind ei sobi tööpinnaks
  • Ei hoia kruvisid nii hästi kui täispuit või vineer