Meie poolt valmistatud puitmööbel on viimistletud Treatex kaubamärgi õlivahadega. Treatex edasimüüja Eestis on Abrasivikeskus Eesti OÜ.

Kahjustuste ennetamine
Soovitame tööpindade kaitseks panna karedate ja kraapivate esemete alla vildid või kummitallad. Maha läinud vesi ja muud vedelikud tuleks puhastada puidupindadelt võimalikult kiiresti. Pindade puhastamiseks kasutatav lapp või švamm peaks olema kergelt niiske kuid mitte läbimärg. Ärge kasutage puidupindadel kloori ja pleegitusaineid sisaldavaid või muid agressiivseid puhastusvahendeit. Ärge kasutage puitpindade puhastamiseks auru. Ärge lõigake toiduaineid otse tasapinna peal, vaid kasutage selleks lõikelauda.

Pindade puhastamine
On oluline hoida puitpinnad puhtad. Tolm, liiv ja mustus tuleks regulaarselt eemaldada. Vastasel juhul võib see puitpindu kraapida või muuta nad tuhmiks. Igapäevaseks puhastamiseks sobib niiske lapiga pühkimine. Kui pind on tuhmistunud, võib seda puhastada vahendiga Treatex Spray On Floor & Surface Cleaner. See vahend sisaldab taimeõlisid ja karnauba vaha, mis aitavad tuhmunud pinda taastada. Pihusta vahendit pinnale ning pühi lapiga puhtaks.

Pindade hooldus
Kergelt kulunud pindade taastamiseks võib kasutada poleervaha (nt Treatex Wax Polish). Poleervaha kantakse puidupinnale puhta lapiga pikkade ühtlaste liigutustega mööda puidusüüd.
Suurema kasutuskoormusega pindadel võib regulaarset hooldust teha ka sama õlivahaga, millega puit on viimistletud. (Treatex Ultra Clear Satin). Kandke õhuke kiht õlivaha puhta švammi või lapiga pinnale ning pühkige üleliigne kuiva lapiga ära, kasutades pikki ühtlaseid liigutusi mööda puidusüüd. Seda tööd ei soovita me teha otsese päikese käes. Suuremad pinnad võiks töödelda jaokaupa, et õlivaha ei jõuaks enne maha pühkimist ära kuivada. Laske kuivada hästiventileeritud ruumis.

Pindade parandamine
Sügavate kriimud ja veekahjustuste parandamiseks saab samuti kasutada õlivaha:
Lihvige kahjustunud pinnad kergelt 150 karedusega liivapaberiga, kuni defekt on kadunud. Puhastage pinnad tolmust ning kandke lihvitud kohale lakipintsliga õhuke kiht õlivaha liigutades pintslit piki puidusüüd. Laske kuivada hästiventileeritud ruumis ning kandke peale teine kiht.