Puitpindade hooldus


Meie poolt valmistatud puitmööbel on viimistletud Rubio Monocoat ja Osmo toodetega. Toodete edasimüüjad Eestis on vastavalt Finefloors põrandasalong (www.finefloors.ee) ning Osmo Baltic OÜ (www.osmo.ee)

Kahjustuste ennetamine

Soovitame tööpindade kaitseks panna karedate ja kraapivate esemete alla vildid või kummitallad. Maha läinud vesi ja muud vedelikud tuleks puhastada puidupindadelt võimalikult kiiresti. Pindade puhastamiseks kasutatav lapp või švamm peaks olema kergelt niiske kuid mitte läbimärg. Ärge kasutage puidupindadel äädikat, kloori ja pleegitusaineid sisaldavaid või muid agressiivseid puhastusvahendeit. Ärge kasutage puitpindade puhastamiseks auru. Ärge lõigake toiduaineid otse tasapinna peal, vaid kasutage selleks lõikelauda.

Pindade puhastamine

On oluline hoida puitpinnad puhtad. Tolm, liiv ja mustus tuleks regulaarselt eemaldada. Vastasel juhul võib see puitpindu kraapida. Igapäevaseks puhastamiseks sobib niiske lapiga pühkimine. Võib kasutada ka vahendeid Rubio Monocoat Surface Care või Rubio Monocoat Universal Soap. Tõrksamate plekkide jaoks on saadaval ka plekieemaldusvahendid: Rubio Monocoat Limespot Remover, Grease Remover ning Tannin Remover

Pindade hooldus

Sõltuvalt pindade kasutuskoormusest tuleks nende viimistlust aeg-ajalt värskendada. Selleks sobib hästi Rubio Monocoat Universal Maintenance Oil (valida tuleks sama toon nagu originaalviimistlusel) või Osmo Topoil (sõltuvalt pinna viimistlusest). Selleks puhastage pindadelt mustus, seejärel kandke õli peale lapi või švammiga. Üleliigne õli pühkige lapiga maha 15 min jooksul kasutades pikki ühtlaseid liigutusi mööda puusüüd. Laske 12 - 24 tundi kuivada. Seda tööd ei soovita me teha otsese päikese käes ning suuremad pinnad võiks töödelda jaokaupa, et õlivaha ei jõuaks enne maha pühkimist ära kuivada.

NB! Õlised lapid ja švammid võivad iseenesest süttida ning need tuleb enne ära viskamist veega märjaks teha.

Pindade parandamine

Sügavamate kriimude ja veekahjustuste kohtparandamiseks kasutage õlivaha Rubio Monocoat Oil+2c või Osmo Topoil (sõltuvalt pinna viimistlusest): Lihvige kahjustunud pinnad kergelt 150 karedusega liivapaberiga, kuni defekt on kadunud. Puhastage pinnad korralikult tolmust kasutades selleks niisket lappi või piiritust ja laske kuivada.

Rubio Monocoatiga viimistletud pinnad:
Segage kokku Rubio Monocoat Oil+2c komponendid A ja B vastavalt juhendile purgil ning kandke lihvitud kohale lapi või švammiga ning eemaldage üleliigne õli 15 minuti jooksul kasutades pikki ühtlaseid liigutusi piki puusüüd. Laske 12 - 24 tundi kuivada.

Osmo Topoiliga viimistletud pinnad:
Kanna lapiku pintsliga peale õhuke kiht õlivaha ning hajuta seda ümbritseva pinnaga liigutades pintslit piki puusüüd

NB! Õlised lapid ja švammid võivad iseenesest süttida ning need tuleb enne ära viskamist veega märjaks teha.